جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 20176
  تاریخ انتشار : 25 آذر 1391 18:3
  تعداد بازدید : 699

  بحرانی بودن هوای تهران نشانه عملکرد ضعیف مسئولان است/خودورهای بی‌کیفیت، متهم ردیف اول آلودگی هوای تهران

  بحرانی بودن هوای تهران نشانه عملکرد ضعیف مسئولان است/خودورهای بی کیفیت، متهم ردیف اول آلودگی هوای تهران

  سلامت نیوز: عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، علت اصلی ایجاد آلودگی هوا در تهران را تردد خودروهای بی کیفیت خواند وگفت: بی توجهی مسئولان موجب تبدیل شدن آلودگی هوای تهران به یک بحران شده است.

  بحرانی بودن هوای تهران نشانه عملکرد ضعیف مسئولان است/خودورهای بی‌کیفیت، متهم ردیف اول آلودگی هوای تهران


  سلامت نیوز: عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، علت اصلی ایجاد آلودگی هوا در تهران را تردد خودروهای بی‌کیفیت خواند وگفت: بی‌توجهی مسئولان موجب تبدیل شدن ‌آلودگی هوای تهران به یک بحران شده است.

  مؤید حسینی‌صدر در گفت‌وگو با خانه ملت، با هشداری خواندن وضعیت آلودگی هوا در کلانشهرها به‌ویژه تهران، تصریح کرد: به طور حتم خطر آلودگی هوا به‌ویژه برای افراد بیمار بسیار جدی و کشنده است.

  نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عملکرد مسئولان در زمینه بی‌توجهی نسبت به فرا رسیدن فصل زمستان و آغاز پدیده وارونگی هوا در تهران، یاد‌آور شد: متأسفانه مسئولان اطلاع‌رسانی مناسبی را در این‌باره نکردند که ضرورت دارد در زمانی که امکان بروز وارونگی هوا وجود دارد با برنامه‌ریزی محدودیت رانندگی بیش از پیش اعمال شود.

  حسینی‌صدر با بیان اینکه معضل آلودگی هوا هم‌اکنون به یک موضوع حیاتی و غیرقابل اغماض تبدیل شده است، گفت: متأسفانه بی‌توجهی مسئولان موجب تبدیل شدن این موضوع به یک بحران شده است.

  وی علت اصلی ایجاد آلودگی هوا در تهران را تردد خودروها خواند وافزود: تردد خودروهای فرسوده، تولید خودروهای فاقد کیفیت و استاندارد لازم و همچنین استفاده از بنزین باکیفیت نازل به تشدید آلودگی هوا در کلانشهر تهران دامن زده است.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه هم‌اکنون بحران آلودگی هوا به ‌صورت تهدیدی جدی برای سلامت مردم درآمده است، افزود: به‌طور حتم  مهم‌ترین راهکار کاهش آلودگی هوا توسعه فضای سبز و تقویت سامانه حمل‌ونقل عمومی به‌‌ویژه مترو است، از طرف دیگر باید در جهت افزایش کیفیت خودروها گام برداشت.

  حسینی‌صدر درباره راه‌های کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها، توضیح داد: ارتقا دانش فنی در موتور خودرو، ارتقا کیفیت سوخت، توسعه حمل‌ونقل عمومی، حل و یا کاهش ترافیک شهر تهران، توسعه فضای سبز، ساماندهی معاینه فنی خودرو، آموزش همگانی به شهروندان و نصب و اجباری کردن کاتالیست‌ها در خودروها از مهم‌ترین راه‌های برای کاهش آلودگی به‌شمار می‌آید.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم، بر خارج کردن صنایع و کارخانجات از حریم کلانشهر تهران تأکید کرد وگفت: اما باید نخست برای اجرای این موضوع، ناوگان حمل ونقل عمومی را تقویت کرد.

  عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه وقتی وضعیت هوای پایتخت بحرانی اعلام می‌شود یعنی عملکرد مسئولان در رابطه با کنترل آلودگی هوا ضعیف بوده است، یاد‌آور شد: مسئولان  دستگاه‌ها به‌ویژه شهرداری، سازمان حفاظت محیط‌زیست و وزات کشور باید با برنامه‌ریزی در جهت کاهش آلودگی هوای تهران تلاش کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
27