جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59643
  تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393 12:7
  تعداد بازدید : 620

  مدیر آموزش قضات در گفت و گو با میزان خبر داد:

  آموزش 850 کارآموز قضائی در سال 93

  مدیر آموزش قضات قوه قضائیه از آموزش 850 کارآموز قضائی در سال 93 خبر داد و گفت: امسال 850 کارآموز قضائی تحت آموزش های قضائی قرار می گیرند که مطابق برنامه پنجساله توسعه قوه قضائیه مجوز جذب سالانه 800 نفر را در مدت 5 سال دارد.

  سید توحید عاملی در گفت و گو با میزان، در تشریح چگونگی آموزش قضات در دستگاه قضا اظهار کرد: معمولا پس از آنکه داوطلبان قضاوت آزمون های پیش بینی شده شامل کتبی، شفاهی و مصاحبه های علمی را با موفقیت پشت سر می گذارند به اداره کل گزینش معرفی می شوند برای احراز صلاحیت های عمومی و بعد از این مرحله برای انجام آموزش های بدو خدمت و انجام کارآموزی به حوزه آموزش معرفی می شوند.

  وی افزود: آموزش قضات مطابق آئین نامه مربوطه که مصوب رئیس قوه قضائیه است دوره های آموزشی بدو خدمت را برای ایشان برگزار می کنیم و هم اکنون هشت مرکز آموزشی فعال در بخش آموزش های بدو خدمت در این حوزه فعالیت می کنند.

  مدیر آموزش قضات قوه قضائیه با بیان اینکه هم اکنون 1161 کارآموز قضائی مشغول به گذراندن دوره های آموزشی هستند، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته منطبق با برنامه پنجساله توسعه، قوه قضائیه با داشتن مجوز سالانه 800 نفر در مدت پنج سال، تلاش کردیم تا برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز قوه قضائیه برنامه ریزی های جدی و عملی داشته باشیم.

  عاملی با اشاره به جذب نیروی مورد نیاز در سالهای گذشته، عنوان کرد: در سال 91 موفق به جذب 650 نفر از ظرفیت قانونی جذب نیرو شدیم و سال 92 از میان کارآموزان قضائی 930 نفر فارغ التحصیل شدند و امسال بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته حدود 850 نفر دوره های کارآموزی قضائی را سپری خواهند کرد.

  وی خاطر نشان کرد: این افراد شروع به کار قضاوت را با کار آموزی آغاز کردند که مطابق آئین نامه می بایست یکسال آموزش های لازم را ببینند و سه بخش علمی، کارگاهی و کارورزی تحت آموزش قرار می گیرند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
23