جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59647
  تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393 12:11
  تعداد بازدید : 423

  رییس دفترحقوقی کانون سردفتران در گفت و گو با میزان خبر داد:

  تنظیم یک میلیون سند نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی در شش ماه گذشته

  رییس دفترحقوقی کانون سردفتران از تنظیم یک میلیون سند نقل و انتقال خودرو در 6 ماهه اول سال جاری در دفاتر اسناد رسمی خبر داد.

  محمد عظیمیان در گفت و گو با میزان افزود: تلاش ما در اجرایی شدن این طرح به صورت صد درصدی است اما نیروی انتظامی اذعان دارد که دلیلی برای حضور افراد در دفاتر اسناد رسمی نیست.
  وی ادامه داد: از زمان تصویب ماده 29 در سال 89، نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمی انجام می شود و نقل و انتقال اموال غیرمنقول الزامی و رسمی است.
  عظیمیان درخصوص نتیجه مناظره روز گذشته کانون سردفتران با ناجا در خصوص نقل و انتقال اسناد خودرو یادآورشد: اگر این ماده قانونی اجرا نشود تنظیم سند رسمی مالکیت توسط پلیس غیرقانونی است.
  وی گفت: در حال حاضر نمی توان ادعا کرد که نقل و انتقال خودرو باید به صورت غیر رسمی انجام شود و اگر ما احساس می کنیم در برداشت قانون شبهه ای وجود دارد مجلس باید این شبهه را برطرف کند اما مجلس با تصویب قانون اعلام کرده که مراجعه به دفاتر اسناد رسمی برای ثبت نقل و انتقال خودرو الزامی است.
  وی درخصوص ضرورت انجام معاملات مربوط به خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت: برای حضور مردم تکلیفی نیست اما حضور مردم در دفاتر اسناد سبب افزایش تعداد پرونده ها می شود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
50