جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59651
  تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393 12:14
  تعداد بازدید : 435

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

  کمبود امکانات دلیل اصلاح قانون جدید آیین دادرسی کیفری است

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم کمبود امکانات از قبیل کافی نبودن تعداد قضات و ساختمان های اداری برای گسترش شعب قضایی را از علل اصلاح قانون جدید آیین دادرسی کیفری در مجلس دانست. ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با میزان در خصوص ارجاع قانون جدید آیین دادرسی کیفری به مجلس شورای اسلامی به منظور اعمال اصلاحات، اظهارکرد: هم اکنون با کمبود قاضی برای اجرای این قانون مواجه هستیم و همین موضوع می تواند مشکلات عدیده ای برای ما ایجاد کند.

  این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی افزود: کمبود ساختمان های اداری برای افزایش شعب مراجع قضایی در سراسر کشور نیز از دیگر عواملی است که اجرای قانون جدید آیین دادرسی کیفری را با مشکل مواجه می سازد.

  نماینده نجف آباد، تیران و کرون در مجلس نهم، اذعان کرد: اجرای قانون جدید آیین دادرسی کیفری در صورتی امکانپذیر است که تعداد زیادی قاضی جذب دستگاه قضایی کشور شوند و از ساختمان های اداری به جهت گسترش شعب قضایی نیز به اندازه کافی بهره مند باشیم بنابراین در این شرایط باید این قانون مطابق با امکانات موجود قوه قضاییه در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اصلاح گردد.


  در این قانون در مورد وظایف مامورین یعنی مامورین انتظامی و ضابطین عدلیه و همین طور اختیارات و حدود و وظایف قضات تحقیق اعم از بازپرس، دادیار و دادستان دقت و سختگیری بسیاری اعمال شده و برخلاف قانون آیین دادرسی کیفری فعلی که حتی در مورد صدور قرار بازداشت هم مجازات درجه 4 انتظامی را منتفی کرده است، در قانون جدید این مجازات ها و کنترل ها به طور بسیار جدی به متن قانون بازگشته و لاجرم راه اقدامات غیرقانونی به شدت محدود یا مسدود گشته است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
16