جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59670
  تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393 14:53
  تعداد بازدید : 597

  مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمانشاه:

  جابجایی فرآورده های نفتی بدون مجوز قانونی جرم است

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: جابجایی هرگونه فرآورده نفتی از جمله بنزین، گازوئیل، نفت سفید، نفت کوره و سایر مشتقات نفتی بدون مجوز قانونی و خارج از سهمیه تخصیصی به افراد و اشخاص و نهادها جرم محسوب می شود.

  ایرج عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، ضمن تخلف دانستن جابجایی فرآورده های نفتی بدون مجوز قانونی، اظهار کرد: متخلفین معادل ده برابر ارزش ریالی فرآورده های جابجا شده به جزای نقدی محکوم خواهند شد.

  وی با اشاره به ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: بر اساس قانون علاوه ضبط کالای مکشوفه قاچاق، متخلفین به جزای نقدی مقرر محکوم و اعمال قانون خواهند شد.

  به گفته این مسئول چنانچه جرم قاچاق احراز نشود مراجع کاشف و شاکی مکلف هستند با استناد به ماده 47 از دستورالعمل مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تحت عنوان عرضه خارج از شبکه موضوع مواد 5 و 52 قانون تعزیرات حکومتی در شعب تعزیرات حکومتی پیگیری لازم را انجام دهند.

  عزیزی از مردم خواست در حفظ این سرمایه ملی دقت ویژه ای داشته باشند و از تاراج آن برای منافع شخصی خود استفاده نکنند.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی تاکید کرد: بدور از هرگونه تبعیض و با بررسی دقیق اسناد قانونی، شعب تعزیرات حکومتی در حوزه استان آمادگی کامل را در اعمال قانون و مجازات های بازدارنده دارد.

  وی در ادامه اشاره ای به عملکرد ماه شهریور داشت و از ورود 990 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی استان کرمانشه خبر داد که 780 مورد آن مختومه شده است.

  عزیزی تعداد پرونده های قاچاق کالا و ارز در این مدت را 63 مورد عنوان کرد که 38 مورد آن مختومه شده است.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه با اشاره به آمادگی کامل شعب سیار تعزیرات حکومتی برای رسیدگی فوری و متقن به شکایت یا گزارشات شهروندان در مباحث مختلف صنفی، از مردم خواست هرگونه تخلف را از طریق سامانه پیامک 30009651 در میان بگذازند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
21