جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59733
  تاریخ انتشار : 31 شهریور 1393 12:15
  تعداد بازدید : 524

  معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور:

  حقوق بشر به ابزار سیاسی مستکبران تبدیل شده است

  معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور گفت: متاسفانه موضوع حقوق بشر تبدیل به یک ابزار سیاسی شده که در اختیار قدرتمندان و مستکبران جهانی است.

  سیدمرتضی بختیاری در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره گزارش اخیر بان کی مون در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران، گفت: مستکبران هر زمان که بخواهند کشور هدف را به دلیل اینکه سیاست هایش با آن ها همراه نیست تحت فشار قرار دهند از ابزار حقوق بشر استفاده می کنند.

  معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور با بیان اینکه کشورهایی که سردمداری دفاع از حقوق بشر را می کنند خودشان ناقض حقوق بشر هستند، گفت: اگر در رابطه با این کشورها و این افراد درباره نقض حقوق بشر پرده ها کنار برود شاهد بیشترین نقض حقوق بشر از سوی آنها هستیم که البته مصادیق فراوانی در این زمینه وجود دارد.

  بختیاری با اشاره به جریانات داعش و مسائل رخ داده در کشور سوریه، گفت: در دو سال اخیر مشاهده کردیم که چه فجایعی را آمریکا در کشور سوریه به وجود آورده است و متاسفانه سازمان ملل متحد که باید بر اساس قوانین و دستورالعمل های خودش عمل کند با آمریکا همراهی می کند؛ بنابراین استفاده از حربه حقوق بشر برای مطامع سیاسی زورگویان، قدرتمندان و استکباران جهانی است.

  معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران یک بخش از اعدام ها مربوط به قصاص است که قصاص حق اولیای دم و طبق قانون است. در مقابل همین اولیای دم که دارای حق قانونی و شرعی برای قصاص هستند می توانند از حق قانونی خود با بخشش و دریافت دیه بگذرند.

  بختیاری با اشاره به تلاش های قوه قضاییه برای جلب رضایت از اولیای دم، گفت: اگر اولیای دم خواهان قصاص باشند قوه قضاییه راه دیگری ندارد ضمن اینکه دستگاه قضایی از طریق شوراهای حل اختلاف و کسانی که دارای اعتبار محلی هستند برای اینکه بتوانند رضایت اولیای دم را جلب کند کمک می کند.

  معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور بخش دیگر اعدام ها در کشور را مربوط به موادمخدر دانست و گفت: ما بیش از سه هزار و 500 شهید در رابطه با مبارزه با مواد مخدر داریم، در واقع ما این همه شهید دادیم که مواد مخدر سرازیر اروپا و دیگر کشورها نشود.

  وی گفت: ما چندین برابر تعداد شهدای مان مجروح در این راه داشتیم. اگر قاچاقچیانی که مواد مخدر را جابجا می کنند دستگیر و به استناد قانون محکوم به اعدام شوند و حکم اعدام در رابطه با آنها اجرا شود آیا بحث حقوق بشر مطرح است؟ در حالیکه اگر این افراد اعدام نشوند بحث حقوق بشر مطرح است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
14