جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59743
  تاریخ انتشار : 31 شهریور 1393 14:16
  تعداد بازدید : 423

  مدیرکل دفتراعتبار بخشی درمان وزارت بهداشت به میزان خبر داد

  محرومیت پزشکان زیرمیزی بگیر از طبابت با ابلاغ کتاب جدید تعرفه گذاری

  مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت از قطع ارتباط مالی بین پزشک و بیمار با ابلاغ کتاب تعرفه گذاری خبر داد و گفت: در حقیقت طبق قانون موجود در کتاب جدید تعرفه گذاری بلافاصله بعد از اعلام دریافت زیرمیزی، بدون هیچ گونه تذکر شفاهی یا کتبی پزشک خاطی از طبابت محروم می شود.

  سجاد رضوی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، در خصوص پدیده زیر میزی اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی متعهد شده است با همکاری بیمارستان ها و انجمن ها مسئله زیر میزی را کنترل و برطرف کنند. در حقیقت نظام پزشکی کتاب جدید تعرفه گذاری را تهیه کرده که قرار است در به زودی ابلاغ شود که این سبب می شود تا برخورد ها و نظارت ها افزایش یابد.
  وی در ادامه با بیان این مطلب که نظام پزشکی با ابلاغ این کتاب درصد است تا ارتباط مالی بین پزشک و بیمار در خارج از بیمارستان قطع شود؛ افزود: در حقیقت طبق قانون موجود در کتاب تعرفه گذاری اگر پزشکی خارج از حسابداری بیمارستان از بیمار پول بگیرد، بدون هیچ گونه اعلام تذکر شفاهی یا کتبی پزشک خاطی از طبابت محروم می شود.
  به گفته مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت، این وزارتخانه بحث برخورد و نظارت ها را برعهده دارد. همچنین اگر پزشکی در حال حاضر خارج از حوزه حسابداری بیمارستان هزینه ای از بیمار یا خانواده وی اخذ کند تخلف کرد، با اعلام تخلف بلافاصله این موضوع رسیدگی خواهد شد و به مراجع قانونی ارسال می شود.
  گفتنی است؛ سجاد رضوی، مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت، وزارت بهداشت و درمان چندی پیش با اشاره به برخی مشکلات در زمینه رسیدگی به زیرمیزی پزشکان گفته بود به عنوان مثال پزشک پول را در مطب می گیرد ولی بررسی ها باید در بیمارستان ها صورت گیرد و وقتی پزشکی در مطب پول زیرمیزی می گیرد بیمارستان دیگر نمی تواند جوابگوی وی باشد.
  براین اساس سعی شده در اصلاح قانون برای پزشکان متخلف شرایطی را در نظر گرفته شود مبنی بر اینکه پزشک در بار اول یک سال نمی تواند طبابت کند در بار دوم 3 سال از طبابت محروم می شود و در بار سوم پروانه پزشکی وی لغو خواهد شد.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
20