جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59746
  تاریخ انتشار : 31 شهریور 1393 14:36
  تعداد بازدید : 423

  سخنگوی قوه قضاییه در شصت و نهمین نشست خبری

  تلاش این است شبکه های اجتماعی مسدود نشود در عین حال محتوای مجرمانه نباید توزیع شود

  سخنگوی قوه قضاییه گفت: تلاش این است تا به واسطه سازوکاری مشخص محتوای مجرمانه تعدادی از شبکه های اجتماعی پالایش شود تا هم مسدود نشوند و هم در عین حال محتوای مجرمانه توزیع نشود.

  به گزارش خبرگزاری فارس،غلامحسین محسنی اژه ای در شصت و نهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: هفته گذشته فردی را با مدارک جعلی دستگیر کردند که به خانواده زندانیان مراجعه کرد و تحت عنوان کارمند، وکیل یا هر مقام دیگری از خانواده زندانیان پول می گرفته است.

  سخنگوی قوه قضاییه این افراد هم خانواده زندانیان را به زحمت می اندازند و هم برای قوه قضاییه بدنامی دارند؛ پس باید خانواده زندانیان بدانند که قاضی در خیابان قرار نمی گذارد و این نحوه تماس گرفتند مخصوص افراد کلاهبردار و شیاد است چرا که افراد وابسته به دستگاه قضا نیز دم در خانه یا محل کار و اداره خانواده زندانی نمی روند.

  معاون اول قوه قضاییه به شبکه های اجتماعی پرداخت و تصریح کرد: در مورد شبکه های اجتماعی چیزی که انتظار بوده و هست این است که دستگاهمسئول تلاش خود را انجام دهد تا شبکه های اجتماعی وجود داشته باشند و مردم هم استفاده های خوب ببرند ولی در عین حال شرایطی فراهم شود که موارد مخالف عفت، اخلاق و امنیت در آنجا نباشد یا به حداقل برسد.

  اژه ای ادامه داد: ما تلاش می کنیم زیرساخت و ابزارهای مورد نیاز فراهم شود تا از این سیستم ها که هم قابل استفاده کارهای خوب و کارهای بد دارد در زمینه کارهای خوب استفاده شود.

  معاون اول قوه قضاییه گفت: در اواخر سال گذشته و اوایل امسال به ما قول دادند ظرف سه ماه تلاش می کنیم تا محتوای مجرمانه تعدادی از شبکه های اجتماعی پالایش شود تا این شبکه ها مسدود نشوند و باشند و هم در عین حال محتوای مجرمانه توزیع نشود.

  وی ادامه داد: چند ماه از این قضیه گذشته که این امر صورت نگرفت و به دستور آیت الله آملی لاریجانی خطاب به وزیر ارتباطات نامه ای نوشته تا سازوکار مورد نیاز فراهم شود تا مردم محروم از استفاده خوب شبکه های اجتماعی نشوند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
49