جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59898
  تاریخ انتشار : 1 مهر 1393 13:27
  تعداد بازدید : 609

  رییس اداره حقوقی پلیس آگاهی ناجا به ایسنا خبر داد

  طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد تصویب شد

  رییس اداره حقوقی پلیس آگاهی ناجا از تصویب طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرگرد اصغر جمشید راد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در جلسه روز یکشنبه هفته جاری کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگانی از ناجا ، وزارت اطلاعات، دولت و قوه قضاییه طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد در قالب اضافه شدن دو تبصره به ماده 617 تعزیرات قانون مجازات اسلامی به تصویب رسید.

  وی ادامه داد: با تصویب این دو تبصره حمل اسلحه غیر متعارف از قبیل قداره، پنجه بوکس و غیره به قصد ارتکاب جرم ممنوع خواهد بود و حاملان اینگونه سلاح ها به حبس و شلاق محکوم خواهند شد.

  رییس اداره حقوقی پلیس آگاهی ناجا اظهارکرد: بنابرنظر اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی علاوه بر ممنوعیت حمل، تولید، خرید، فروش، عرضه و وارد کردن سلاح سرد غیر متعارف نیز جرم انگاری شد.

  وی خاطرنشان کرد: با تصویب این طرح ادوات حاصله از تولید و نیز سلاح های کشف شده به عنوان مجازات نیز ضبط و معدوم می شود. سمت و سوی این طرح با ممنوعیت حمل، خرید، فروش و عرضه بیشتر بر پیشگیری از وقوع جرایم خشونت بار است؛ ضمن اینکه تصویب این طرح تاثیر سوئی بر روند تولید، خرید و فروش آلات و ادوات مجازی که در صنعت چاقو سازی تهیه می شود، ندارد و این صنعت با تولید آلات و ادوات مجاز، به فعالیت اقتصادی خود ادامه خواهد داد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
52