جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59901
  تاریخ انتشار : 1 مهر 1393 14:6
  تعداد بازدید : 484

  با تصویب مجلس؛

  ثبت کد اقتصادی در معاملات الزامی شد

  نمایندگان مجلس در جلسه امروز خود مقرر کردند که ثبت کد اقتصادی در معاملات الزامی شود.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس در ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل که حسب اعلام سازمان امور مالیاتی کشور موظف به ثبت نام در نظام مالیاتی هستند را مکلف کردند برای انجام معاملات خود صورتحساب صادر و شماره اقتصادی خود و طرف معامله را در صورت حساب ها، قراردادها و سایر اسناد مشابه درج کرده و فهرست معاملات خود را به سازمان مذکور ارسال کنند.

  بر مبنای تصمیم امروز مجلس، عدم صدور صورتحساب یا عدم درج شماره اقتصادی یا استفاده از شماره اقتصادی دیگران در معاملات، حذف مورد مشمول جریمه ای معادل 2 درصد مبلغ مورد معامله می شود.

  همچنین مجلس بر اساس تبصره ای تعیین کرد که در صورتی که طرف معاملات اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل، اشخاص حقیقی مصرف کننده نهایی کالا یا خدمات باشند درج شماره اقتصادی ضروری نیست؛ در تبصره 2 این ماده نیز آمده است که مودیان مالیاتی موظفند از سامانه صندوق فروش و تجهیزات مشابه استفاده کنند و هزینه های انجام شده بابت خرید، نصب و راه اندازی این تجهیزات نیز از محل مالیات قطعی مودیان مذکور قابل کسب است.

  همچنین معادل 10 درصد از مالیات ابرازی مودیانی که توسط سازمان امور مالیاتی ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش و تجهیزات مشابه شده اند برای مدت 2 سال اول بخشوده می شود.

  مجلس همچنین سازمان امور مالیاتی کشور را ملزم کرد که ظرف مدت 3 ماه از تاریخ تصویب این قانون ترتیبات اجرایی احکام این ماده را بدهد.

  وزارت صنعت و معدن نیز موظف شده است حداکثر تا 6 ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون سامانه انجام معاملات وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی را برای مدیریت انجام کلیه مراحل مناقصات و مزایده ها راه اندازی کند و امکان دسترسی برخط (آنلاین) سازمان امور مالیاتی را فراهم آورد.

  بر اساس این مصوبه مجلس، دستگاه های اجرایی نیز موظفند حداکثر ظرف مدت 3 ماه پس از راه اندازی سامانه مذکور، کلیه معاملات خود را به غیر از معاملات محرمانه از طریق این سازمان به ثبت برسانند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
26