جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59917
  تاریخ انتشار : 1 مهر 1393 15:6
  تعداد بازدید : 515

  رئیس کل دادگستری تهران:

  سلامت دستگاه قضا تضمین کننده سلامت سایرارکان نظام است

  رئیس کل دادگستری استان تهران سلامت دستگاه قضا را تضمین کننده سلامت سایر ارکان نظام عنوان کرد.

  به گزارش میزان، غلامحسین اسماعیلی در هشتمین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، جانبازان و آزادگان و همچنین امام شهدا (ره) اظهارداشت: سلامت دستگاه قضا ضمن اینکه تضمین کننده سلامت سایر ارکان نظام است در جهت تحقق اهداف عالیه خود که همانا اجرای عدالت و ایجاد امنیت در جامعه می باشد، نقش بسزایی داشته و مهم تر اینکه موجب آرامش خاطرآحاد جامعه می شود.

  وی تاکید کرد: ضرورت نظارت اگرچه مبنای عقلی، نقلی ، شرعی و قانونی دارد بالاتر اینکه این موضوع از مطالبات رهبری از دستگاه عدلیه است که قطعا با کارشناسی همه جانبه همراه می باشد پس لازم است درفرصت باقی مانده اعضای شورای نظارت مکتوب خود را در این زمینه به دبیرخانه منعکس کنند.

  وی همچنین بیان کرد: دراین رابطه تاکید می کنم که واحد های نظارتی نیز با مساعدت های بخش های مختلف تقویت خواهند شد و ازطرف دیگر در کنار امر نظارت و مدیریتی و رعایت نظم و انضباط اداری توجه کامل به مسائل ماهوی از قبیل ساماندهی اجرای احکام کیفری،کم کردن اطاله دادرسی، و رسیدگی به پرونده های مسن و ... معطوف خواهد شد و با برنامه ریزی دقیق موارد یاد شده تحقق خواهد یافت.

  اسماعیلی با اشاره به اهمیت بازدید های تیم های مدیریتی از واحد های قضایی گفت: دراین نوع بازدیدها سه هدف عمده همچون دیدار با سرپرست و همکاران قضایی و اداری در حد مقدورات، ارایه یک ارزیابی از نحوه مدیریت مدیر مجموعه و در نهایت دقت در خصوص رعایت نظم و انضباط اداری از سوی همکاران و نحوه ثبت و ضبط این امر مورد توجه است.

  وی اظهار امیدواری کرد که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تیم های مدیریتی برای بازدید از واحد های قضایی در سطح استان اعزام شوند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
14