جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59918
  تاریخ انتشار : 1 مهر 1393 15:10
  تعداد بازدید : 440

  عضو فراکسیون زنان مجلس در گفت‌وگو با میزان:

  قانون امنیت زنان و کودکان به سرنوشت بیمه زنان خانه دچار شده است

  عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: ماده 227 قانون برنامه پنجم توسعه مربوط به امنیت زنان و کودکان است که باید در سال 85 به مرحله اجرا می رسید، اما متاسفانه طی 8 سال گذشته این قانون به دلیل نبود اعتبارات عملیاتی نشده است.

  شهلا میر گلوبیات در گفت وگو با میزان، درباره قانون امنیت زنان و کودکان اظهار کرد: ماده 227 قانون برنامه پنجم توسعه مربوط به امنیت زنان و کودکان است که باید در سال 85 به مرحله اجرا می رسید، بااین وجود متاسفانه طی 8 سال گذشته این قانون اجرایی نشد که مهمترین دلیل آن نبود اعتبارات مطرح شده است.
  وی در ادامه با بیان این مطلب که طبق برنامه پنجم توسعه سازمان های ذی ربط مکلف بودند تا این قانون اجرایی شود، گفت: در حقیقت برنامه پنچم توسعه، دولت را موظف به تهیه و تدوین سند ملی امنیت زنان و کودکان در روابط عمومی کرده بود که با توجه به اتمام برنامه پنجم هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتاده است.
  به گفته عضو فراکسیون زنان، قانون امنیت زنان و کودکان نباید به در قالب قانون های موقت اجرایی شود، این در حالی است که امور زنان خود را درگیر نامه نگاری های اداری کرده است.
  میر گلو بیات در خاتمه تصریح کرد: در حقیقت بیمه زنان خانه دار، مرخصی زایمان، کاهش ساعات کاری زنان و از همه مهمتر قانون امنیت زنان و کودکان قربانی نبود اعتبارات شده است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
27