جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60001
  تاریخ انتشار : 2 مهر 1393 14:22
  تعداد بازدید : 526

  سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس

  بی عدالتی در وضع مجازات برای مجرمان مالیاتی

  سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از بی عدالتی در وضع مجازات برای مجرمان مالیاتی در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم انتقاد کرد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین نامه ای با استناد به مواد 155 و 157 آیین نامه داخلی مجلس افزود: در بند 64 لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم به موارد جرم مالیاتی پرداخته شده در حالی که بین نوع تخلفاتی که در این ماده ذکر شده با نوع حکم مجازات ها تناسبی وجود ندارد.

  نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس اگر یک تخلفی صورت گیرد بین 6 ماه تا 2 سال مجازات در نظر گرفته شده این در حالی است که با توجه به این ماده اگر تخلف دیگری نیز با جرایم بیشتری صورت گیرد برای متخلفان همین حکم در نظر گرفته می شود که بر این اساس دست قاضی بسته خواهد شد.

  وی یادآور شد: با توجه به اینکه ماده 64 لایحه یاد شده دارای ابهام است لذا پیشنهاد می شود تا برای تناسب نوع تخلف و صدور حکم این ماده به کمیسیون ارجاع داده شده تا ابهام برطرف شود.

  محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: این ماده ابهام ندارد بلکه طی مذاکراتی که صورت گرفته مشخص شده که پشت این ماده یک استدلالی وجود دارد که اعضای کمیسیون براساس همان استدلال این موارد را بیان کرده اند حال باید این اظهارنظرها بررسی شود تا به نتیجه درستی دست پیدا کنیم.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
19