جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72162
  تاریخ انتشار : 15 فروردین 1394 10:41
  تعداد بازدید : 553

  رئیس کل دادگستری استان تهران در گفت و گو با میزان:

  کارگزاران نظام باید به فکر تحقق خواسته های شرعی و دینی مردم باشند

  رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: کارگزاران نظام باید به فکر تحقق خواسته های شرعی و دینی مردم باشند و قوه قضاییه نیز وظیفه دارد در جهت تحقق عدالت قضایی و امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش تلاش کند.

  «غلامحسین اسماعیلی» در گفت و گو با میزان، در رابطه با ملزومات تحقق پیام نوروزی مقام معظم رهبری اظهار کرد: پیام، سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نامگذاری شده براساس تیزبینی و شناخت دقیق ایشان از اوضاع جاری داخلی و بین المللی کشور بوده است.

  وی گفت: در سال 94 حوادث، رویدادها و آزمون های مهمی را هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین المللی خواهیم داشت و رمز موفقیت ملت عزیز ایران در این آزمون ها همان رهنمودی است که مقام معظم رهبری برای سال جدید تعیین فرموده اند.

  این مسئول عالی قضایی افزود: اگر همه دست اندرکاران نظام و مردم بصیر و انقلابی مان به این شعار کارساز عمل کنند به طور قطع موفقیت های بزرگی را خواهیم داشت و از آزمون های پیش رو سربلند بیرون خواهیم آمد.

  وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر« همدلی و همزبانی» که بر محور ارزش های دینی و باورهای ملی مردم مسلمان ایران نهاده شده است اضافه کرد: مقام عظمای ولایت در مقدمه فرمایشاتشان در سال جدید چهار موضوع «نماز، زکات، امربه معروف و نهی منکر » را به عنوان محورهای اصلی سعادت جوامع اسلامی بیان کردند و اشاره ای داشتند که دین سعادت جامعه بشری را به دنبال داشته باشد و نماز به عنوان پایه اصلی معنویت و همگرایی امت اسلامی است.

  رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه بیان کرد: همچنین زکات به عنوان نماد و پایه اصلی اقتصاد مقاومتی و توجه به نیازمندان جامعه،امربه معروف نهی از منکر پایه اصلی روابط اجتماعی و دعوت به خیرخواهی همگانی و نهی از منکر به عنوان نماد و پایه اصلی سالم سازی در مقابله با بدی ها،زشتی ها و تهاجم فرهنگی بیگانگان است.

  اسماعیلی همچنین خاطرنشان ساخت: اگر ما محورها را در همدلی و همزبانی مد نظر قرار دهیم و همه کارگزاران نظام اعم از قوای سه گانه و نهادهای حکومتی این نکته مهم رهنمود مقام معظم رهبری را که فرمودند «دراین همدلی و همزبانی، ملت کارفرماست و دولت کارگزار» مورد توجه قرار دهند ، دراین بیان همه اقشار به ویژه کارگزاران نظام باید به فکر تحقق خواسته های شرعی و دینی مردم باشند.
  وی گفت: دولت خود را باید تابع ملت بداند و خدایی نکرده هیچ یک از کارگزاران نظام نخواهند خواسته های خود را بر مردم تحمیل کنند.

  این مسئول عالی قضایی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی و قوه قضاییه نیز به عنوان یکی از نهادهای مورد خطاب مقام معظم رهبری دراین همدلی و همزبانی نقش و مسئولیت ویژه ای را بر عهده دارد اظهار کرد: گرچه عنوان دولت و ملت بود اما به نظر می آید که دولت درکلام عظمای ولایت ناظر بر همه بخش های حاکمیتی است و قوه قضاییه نیز به عنوان یک نهاد حاکمیتی در تحقق رهنمود مقام معظم رهبری عهده دار مسئولیت است به خصوص اینکه ایشان در پیام نوروزی به عدالت قضایی ویژه تاکید کردند و در محورهای چهارگانه موضوع امر به معروف و همچنین نهی از منکر در زمره تکالیف و مسئولیت های قوه قضاییه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

  اسماعیلی افزود: ما وظیفه داریم درجهت تحقق عدالت قضایی و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی بیش از پیش تلاش کنیم تا انشاالله در پایان سال 94 و ارایه کارنامه عملکردی در مقام عمل ثابت کنیم که در مسیر تحقق رهنمود مقام معظم رهبری به تکالیفمان عمل کرده ایم.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28653258
اکنون :
80