جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72314
  تاریخ انتشار : 17 فروردین 1394 10:33
  تعداد بازدید : 573

  فلسطین به عضویت دادگاه کیفری بین المللی در آمد

  عضویت فلسطینی ها در دیوان کیفری بین المللی رسما از امروز آغاز شد و فلسطینی ها می توانند به صورت رسمی علیه رژیم صهیونیستی به اتهام جنایت جنگی شکایت کنند.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری فلسطین، عضویت فلسطین در دیوان کیفری بین المللی (لاهه) از امروز رسما آغاز شد.
  قرار است ریاض مالکی وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، در مراسم آغاز عضویت فلسطین در مقر دیوان کیفری بین المللی در لاهه هلند سخنرانی کند.
  به دست آوردن حق عضویت دیوان کیفری بین المللی از سوی فلسطینی ها این امکان را می دهد تا به صورت رسمی اتهام جنایات جنگی را علیه رژیم صهیونیستی مطرح و پیگیری کنند.
  فلسطینی ها شکایتی را در خصوص جنایت های مختلف رژیم صهیونیستی تهیه و آماده کرده اند، یکی از این شکایت ها مربوط به تجاوز اسرائیل به نوارغزه در سال 2014 است در این تجاوز بیش از دو هزار فلسطینی شهید شدند که بنا به اعلام سازمان ملل اکثر آنها غیرنظامی بودند.
  سه ماه پیش زمانی که فلسطینی ها درخواست عضویت در دیوان کیفیری بین المللی را داده بودند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته بود، اجازه نمی دهد پای نظامیان و افسران اسرائیلی به دادگاه بین المللی کشیده شود.
  آمریکا نیز تصمیم دیوان کیفری بین المللی برای انجام تحقیقات اولیه درباره وقوع جنایات جنگی در اراضی فلسطینی را محکوم کرده بود.
  سازمان آزادی بخش فلسطین پیش از این اعلام کرده بود اولین فهرست اتهامات علیه اسرائیل را اول ماه آوریل (12 فروردین) تقدیم دادگاه جنایی بین المللی (لاهه) می کند.
  محمد اشتیه عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین با اعلام این خبر گفت: یکی از گام های مهمی که فلسطینی ها بر خواهند داشت تقدیم فهرست اتهامات علیه اسرائیل به دادگاه جنایی بین المللی در اول ماه آوریل آینده است.
  وی افزود: این اتهامات مشتمل بر تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه در تابستان سال گذشته میلادی و تداوم شهرک سازی ها از سوی این رژیم است.
  «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین 10 دی درخواست پیوستن فلسطین به دادگاه لاهه را امضا کرد.
  وی با امضای درخواستی از دادگاه بین المللی لاهه خواست تا درباره جنایت های جنگی که اسرائیل در تجاوز اخیر علیه نوار غزه مرتکب شده است، تحقیق نماید.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28653258
اکنون :
72