جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72359
  تاریخ انتشار : 17 فروردین 1394 13:9
  تعداد بازدید : 957

  رییس کل دادگستری استان یزد اعلام کرد

  دستگیری 4 متجاوز به اراضی ملی

  رییس کل دادگستری استان یزد گفت: چهار نفر از افرادی که قصد تجاوز به اراضی ملی و قطع درختان را در یکی از شهرستان های این استان داشتند، بازداشت شدند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، محمدرضا حبیبی اظهار کرد: دستگاه قضا با متصرفان و متجاوزان با اراضی ملی و منابع طبیعی قاطعانه و با جدیت بیشتری برخورد و به پرونده های آنان رسیدگی می کند.

  وی تصریح کرد: در ایام نوروز عده ای از افراد سودجو و فرصت طلب قصد داشتند با قطع درختان و تخریب جنگل ها از تعطیلات سوءاستفاده کنند، اما توسط ماموران انتظامی دستگیر و به مقام های قضایی استان تحویل داده شدند.

  حبیبی خاطرنشان کرد: پرونده متجاوزان به اراضی ملی در حال بررسی و رسیدگی است تا نتیجه نهایی و تکمیلی آن مشخص شده و حکم لازم الاجرا در مورد این افراد صادر شود.

  وی افزود: این افراد انگیزه خود را برای قطع درختان، بهانه ای برای بهره برداری از معادن و کشف طلا عنوان کردند، اما هنوز برای تحقیقات تکمیلی اقدامات لازم در حال انجام است.

  وی ادامه داد: این افراد فرصت طلب قصد داشتند تا با قطع و نابودی درختان ادعا کنند که این منطقه دارای پوشش جنگلی نیست و بتوانند مجوز بهره برداری از معادن را دریافت کنند، اما سازمان جنگل ها هرگز به این افراد مجوز بهره‎‎برداری از معدن را نمی دهد.

  رییس کل دادگستری استان در پایان با بیان اینکه دستگاه قضا با افرادی که قصد تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی را داشته باشند، قاطعانه برخورد می کند زیرا منابع طبیعی متعلق به همه مردم است، گفت: متجاوزان به اراضی ملی 50 اصله درخت را در این استان قطع کردند که در حین اقدامات خود توسط ماموران ناجا دستگیر و بازداشت شدند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28653258
اکنون :
67