جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72692
  تاریخ انتشار : 22 فروردین 1394 15:44
  تعداد بازدید : 733

  معاون قضایی دادستان کل کشور:

  مبارزه قاطع و فراگیر با زمین خواری مهمترین اولویت دادستانی

  معاون قضایی دادستان کل کشور مبارزه قاطع و فراگیر با زمین خواری، تخریب و آسیب به اراضی دولتی، ملی و محیط زیست را مهمترین اولویت قضایی درسال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» عنوان کرد.

  «حسین ذبحی» درگفت وگو با میزان با استناد به رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با زمین خواری در سال گذشته اظهارکرد: مبارزه با زمین خواری از مهم ترین اولویت ها و سیاست های راهبردی شورای حفظ حقوق بین المال در اراضی و منابع طبیعی کشور است.

  وی گفت: انسجام شوراهای کشور، توان افزایی، گسترش فعالیت ها و نظارت ها و اقدامات اجرایی با هدف تامین و اجرای منویات مقام معظم رهبری و حفظ اراضی و منابع طبیعی، حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب و تصرف عدوانی و زمین خواری در عرصه های مختلف از اولویت های کاری دراین زمینه است.

  جانشین دبیر شورای عالی حفظ حقوق بیت المال در کشور همچنین افزود: در سال گذشته جلسه کارشناسی شورای عالی حفظ حقوق بیت المال کشور با حضور نمایندگان همه دستگاه های مربوطه تشکیل شد و بعد از بررسی های کارشناسی، پیشنهاد ها و ارائه تعریف ها برای اجرای دقیق و کامل مبانی مورد نظر مقام معظم رهبری تعیین شده است که به شوراهای کشور ابلاغ می شود. 

  معاون قضایی دادستان کل کشور اضافه کرد: در سال جاری با هماهنگی دادستان ها و روسای کل دادگستری ها و دستگاه های انتظامی، اطلاعاتی و متولی اراضی و نظارتی تلاشی بیش از گذشته با هدف حفاظت اراضی، منابع ملی ،حفظ محیط زیست و جلوگیری از زمین خواری، کوه خواری و .... انجام خواهد شد. 

  ذبحی تصریح کرد: گزارش عملکرد مقایسه ای با سال گذشته ارائه خواهد شد تا نشان دهد که شوراهای کشور در راستای تاکیدات مقام رهبری و ریاست قوه قضاییه به طور جدی و با قاطعیت در این عرصه تلاش خواهند کرد تا شاهد تحول واقدامات موثر دراین زمینه باشیم. 

  معاون قضایی دادستان کل کشور در ادامه بیان کرد: با رعایت قانونمداری و پرهیز از ارتکاب خلاف، جرایم و اعمالی که موجب تعدی و تجاوز به حقوق دیگران می شود، با کاهش ورودی پرونده ها به محاکم قضایی و همچنین جرایم مواجه خواهیم بود که این اقدام گامی موثری در تحقق شعار سال جدید خواهد بود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28653258
اکنون :
58