جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72935
  تاریخ انتشار : 25 فروردین 1394 13:35
  تعداد بازدید : 695

  مدیرعامل ستاد دیه کرمان به میزان خبرداد

  آزادی تمامی زندانیان قدیمی / بدهکاران نفقه و مهریه در صدر زندانیان جرایم غیرعمد

  مدیرعامل ستاددیه استان کرمان از آزادی تمامی زندانیان قدیمی خبرداد و گفت: تمامی زندانیان جرایم غیرعمد ورودی سال های 91 و 92 از زندان آزاد شدند.

  «حجت الله موسوی قوام» در گفت وگو با میزان دراین باره اظهارکرد: درسال گذشته 185 زندانی نیازمند با بدهی حدود 44 میلیارد ریال از زندان های استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

  وی با اشاره به اینکه پیشگیری و درمان جزو اولویت های ستاد مردمی امور دیه است، تصریح کرد: تفاهم نامه هایی با معاونت پیشگیری و اجتماعی دادگستری استان و بانک رسالت منعقد شده است.

  مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان اضافه کرد: تعداد 500 نفر از خیرین برای دریافت وام یک میلیون تومانی به بانک رسالت معرفی شده اند که مبلغ این وام برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به حساب ستاد دیه استان واریز شده است.

  وی افزود: همچنین هماهنگی های لازم برای برنامه های هشداری و فرهنگ سازی با معاونت پیشگیری از وقوع جرم انجام و به شبکه استانی تحویل شده است.

  مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان با بیان اینکه 80 درصد زندانیان جرایم غیرعمد را بدهکاران مهریه و نفقه تشکیل می دهند، ادامه داد: درحال حاضر 222 زندانی جرایم غیرعمد در انتظار آزادی هستند که این تعداد 44 نفر بدهکار دیه، 52 نفر دارای چک برگشتی، 112 نفر بدهکار مهریه و 14 نفر بدهکار نفقه هستند.

  موسوی بیان کرد: هزینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان از محل کمک خیران، کمک ویژه ستاد دیه کشور، اعتبارات صندوق تامین خسارت بدنی و تسهیلات بانکی تامین شده است.

  وی گفت: اولویت ستاد دیه استان کرمان آزادسازی بدهکاران دیه و سپس افرادی است که از سال های گذشته در زندان حضور دارند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28653532
اکنون :
106