جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72995
  تاریخ انتشار : 26 فروردین 1394 13:2
  تعداد بازدید : 431

  رییس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس:

  اصلاحیه قانون جامع حمایت از معلولان به مجلس ارائه شود

  رییس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس با انتقاد از عملکرد رییس سابق سازمان بهزیستی اظهار کرد: ایشان وقت و عمرشان را در اختیار کارهای تبلیغاتی می گذاشتند و حتی بعد از این که با هم گفت وگو کردیم خیلی ترتیب اثر ندادند.

  فاطمه آلیا در حاشیه دیدار از مجتمع خدمات بهزیستی وردآورد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: عملکرد آقای هاشمی نقاط قوت و ضعفی داشت. گاهی ایشان فراتر از وظایفی که در سازمان بهزیستی است سعی می کردند به سایر وزارتخانه ها هم سرویس بدهند. نظر من این است که تمام مسوولان در اولویت اول وقت و انرژی شان را در خدمت گروه هدف قرار دهند اما بعضا دیده می شد رییس سازمان بهزیستی بعضی از فرصت ها را صرف کارهای تبلیغاتی می کردند که ما انتظار داشتیم تعدیل کنند.

  وی با بیان این که منظور ما از انتقاد، تقویت ایشان بود و از دست ما نرنجند، گفت: هرکس کار خدماتی می کند ما باید چشم بسته بگوییم نمره اش 20 است اما با توجه به این که ایشان وقت و عمرشان را در اختیار کارهای تبلیغاتی می گذاشتند و حتی بعد از این که با هم گفت وگو کردیم خیلی ترتیب اثر ندادند، نمره بیشتر از 15 نمی توانیم به ایشان بدهیم.

  رییس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس هم چنین درخصوص اصلاحیه قانون جامع حمایت از معلولان اظهار کرد: از سال 90 به این طرف مجموعه پیشنهاداتی برای اصلاح قانون جامع با همکاری دولت، مجلس و سازمان های مردم نهاد انجام شد و با تلاش هایی که انجام گرفت اصلاحیه حتی در سال 91 آماده بود. اما در سال 92 با روی کار آمدن دولت جدید گفتند بیشتر بررسی کنند.

  آلیا ادامه داد: شاید شش ماه وقت برای اصلاحیه کافی بود اما الان روند بررسی به بیش از یک سال رسیده و حالا اطلاع داریم در کمیسیون اجتماعی دولت به نتیجه رسیده و در صحن دولت است اما به مجلس داده نمی شود. ما از وزیر رفاه و رییس جدید سازمان بهزیستی انتظار داریم هرچه زودتر در این خصوص اقدام کنند.

  وی با بیان این که مجالس هفتم، هشتم و نهم درخصوص بودجه سازمان بهزیستی جهت گیری خوبی داشته، خاطرنشان کرد: بودجه ی سازمان بهزیستی چند برابر شده و خلاءهایی که در قوانین داشتیم بررسی کردیم. انتظارات گروه هدف بخصوص در حوزه اشتغال زیاد است. بحث مسکن، تحصیل، ازدواج و مشوق های قانونی به کارفرماها برای اولویت قرار دادن اشتغال معلولان باید رسیدگی شود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28653258
اکنون :
86