جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72999
  تاریخ انتشار : 26 فروردین 1394 13:18
  تعداد بازدید : 543

  رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان:

  دستگاه قضائی در حراست از حقوق شهروندی فعال است

  رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: دستگاه قضائی در حراست از حقوق شهروندی فعال است و تاکنون در چندین مورد با متخلفان حقوق شهروندی برخورد شده است. به گزارش خبرگزاری میزان، "حجت الاسلام ابراهیم حمیدی" افزود: هیات نظارت بر حقوق شهروندی در دادگستری ها با بازدیدهای دوره ای و بازبینی پرونده های قضائی موارد نقض قانون را پیگیری و مانع بروز تخلفات می شوند.

  وی نیاز همکاری و همفکری دستگاه قضایی و دستگاه های اجرایی استان برای کاهش وقوع جرم و اجرای عدالت در استان را ضروری دانست و گفت: همدلی و همزبانی باید ابتدا در بین مسئولین نمود داشته باشد و بعد بین مسولین و مردم ایجاد شود.

  رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان، پیشگیری از وقوع جرم را یک ضرورت عنوان کرد و افزود: پیشگیری از وقوع جرم یک امر فرا قوه ای بوده و از عهده یک سازمان خارج است و سیاست حاکمیتی است و باید همه نهاد ها با همدلی و همفکری به آن توجه کنند و از تبعات و هزینه های احتمالی ناشی از عدم توجه به آن جلوگیری شود.

  حجت الاسلام حمیدی خاطر نشان کرد: حفاظت از اراضی ملی و منابع آب که یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است و نیاز به همدلی و همفکری دارد و شورای حفاظت از اراضی ملی که در دستگاه قضائی تشکیل شده در این زمینه بسیار تاثیرگذار بوده است.

  وی بر لزوم توجه و ترویج فرهنگ صلح و سازش برای حل اختلافات بین افراد و اقوام و نیز بین نهادهای دولتی استان تاکید کرد و گفت: لازم است دستگاه قضایی استان و شوراهای حل اختلاف در حل و فصل اختلافات طایفه ای و قومی حضور فعالتری داشته باشند و با حضور کار شناسان حقوقی، عدالت در صلح و سازش ها بیشتر رعایت شده و از اختلافات بعدی نیز جلوگیری شود.

  وی ایجاد صلح و سازش از طریق دستگاه قضائی را خواستار شد و عنوان کرد: اگر صلح و سازش با عدالت همراه نباشد پایدار نخواهد بود و خود نیز زمینه ساز اختلاف دیگری خواهد شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28653258
اکنون :
42