جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73177
  تاریخ انتشار : 30 فروردین 1394 13:30
  تعداد بازدید : 622

  معاونت منابع انسانی قوه قضاییه به میزان خبرداد

  برگزاری دوره های آموزشی ویژه ضابطان دادگستری با هماهنگی ناجا

  معاونت منابع انسانی قوه قضاییه از برگزاری دوره های آموزشی ویژه ضابطان دادگستری با هماهنگی ناجا خبرداد و گفت: در اجرای ماده 30 قانون آیین دادرسی کیفری، دوره های آموزشی ویژه ضابطان دادگستری با هماهنگی ناجا از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.

  حجت الاسلام و المسلمین «علیرضا امینی» در گفت وگو با میزان با اعلام این خبر اظهارکرد: در سال 93 دوره های کارآموزی قضایی برای بیش از 1200 نفر از کارآموزان قضایی برگزار که از این تعداد 808 نفر فارغ التحصیل شدند.

  وی با ارایه عملکرد یکسال گذشته این معاونت به راه اندازی مرکز آموزش های بدو خدمت در استان های اصفهان، مازندران و خوزستان اشاره کرد و گفت: دوره های آموزشی ویژه قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری جدید در سطح کشور توسط اداره کل امور آموزشی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه برگزار شده است.

  وی افزود: در سال 93 تعداد 1942 نفر برای مصاحبه جذب اختصاصی دعوت شده اند که تعداد 522 نفر دارای مدرک کارشناسی، 558 نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، 10 نفر دارای مدرک دکتری و 852 نفر تحصیلات حوزوی داشته اند که تعداد 1552 نفر در مصاحبه حضور یافتند.

  معاونت منابع انسانی قوه قضاییه تعداد پذیرفته شدگان در مصاحبه جذب اختصاصی را 661 نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد 438 نفر با تحصیلات دانشگاهی و 223 نفر با تحصیلات حوزوی پذیرفته شده اند و در بین پذیرفته شدگان تعداد 531 مرد و تعداد 130 زن حضور دارند.

  به گفته امینی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه ، این در حالی است که در سال 92 برای جذب اختصاصی تعداد 1842 نفر دعوت شده بودند که از بین آنها تعداد 1402 نفر برای مصاحبه جذب اختصاصی حاضر شده و در نهایت تعداد 501 نفر از بین آنها پذیرفته شده اند. 

  پذیرش 209 نفر در مصاحبه شوراهای حل اختلاف 
  وی بیان داشت: همچنین برای شوراهای حل اختلاف سراسر کشور نیز تعداد 480 نفر دعوت شده اند که 427 نفر دارای مدرک کارشناسی، 50 نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد و 3 نفر دارای تحصیلات حوزوی بوده اند که از میان دعوت شدگان453 نفر برای انجام مصاحبه شوراهای حل اختلاف حاضر شده اند.
  امینی افزود: در مصاحبه شورای حل اختلاف تعداد 209 نفر پذیرفته شده اند که در بین پذیرفته شدگان 125 مرد و 59 زن حضور دارند.

  وی همچنین گفت: در سال 93 دربه کارگیری قضات آزمایشی تعداد 376 نفر حاضر شده اند که تعداد 236 نفر با ارزیابی مثبت، 82 نفر ارزیابی منفی و 58 نفر عدم حضور داشته اند.
  معاونت منابع انسانی قوه قضاییه تصریح کرد: در پایان دوره کارآموزی قضایی نیز تعداد 488 نفر حضور یافته اند که تعداد 361 نفر یعنی 74 درصد شرکت کنندگان نمره قبولی در مرحله بدوی و 57 نفر یعنی 12 درصد شرکت کنندگان نمره قبولی در مراحل تجدیدی را کسب کرده اند و 70 نفر نیز در مرحله جاری حضور دارند.

  تشکیل بانک اطلاعات علمی آموزشی قضات و کارکنان اداری

  امینی در ادامه تشکیل بانک اطلاعات علمی آموزشی قضات و کارکنان اداری، اجرای دوره های آموزشی ضمن خدمت قضات، کارکنان اداری و شورای حل اختلاف در کشور را از دیگر برنامه های این معاونت در یکسال گذشته عنوان کرد. 

  برگزاری دوره های ویژه قضات دادسراهای تهران

  معاونت منابع انسانی قوه قضاییه همچنین از برگزاری دوره های ویژه قضات دادسراهای تهران با هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب تهران خبرداد و گفت: توسعه برگزاری نشست های نقد آراء قضایی در سطح استان ها نیز اجرا خواهد شد.
  وی افزود: تهیه تقویم آموزشی ویژه قضات جدیدالورود و برگزاری کارگاه های آموزشی نیز در دستور کاراست که دراین راستا تهیه و تدوین منابع و جزوات آموزشی برای کارآموزان آغاز شده است.
  به گفته امینی توجه و حمایت ویژه از برگزاری نشست های قضایی در دادسراها و محاکم سطح کشور نیز از دیگر اولویت های برنامه های سال جاری این معاونت در اداره کل امور آموزش است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
15